XV sügiskooli ajakava

18. oktoober   
NB! 10:30          Väljaõit Tallinnast  
NB! 8:30             Väljasõit Tartust  
~12:30                  Saabumine Rohukülla  
13:00 – 14:15     Praam (NB! toitumine praami kohvikus omal kulul)  
14:45 – 15:30     Saabumine Kärdla kultuurimajja, registreerumine, tervitusamps  

15:30                  Sügiskooli korraldajate avasõnad
15:35 – 16:10   Kärt Paiste “Maa atmosfääri kujunemine ja koostis”
16:10 – 16:30   Sigrid Soomer “Üks hetk Maa atmosfääri kujunemisel 2.5Ga tagasi”
16:30 – 16:50   Timmu Kreitsmann “Keskkonnamuutused Maa algusaegadel”

16:50 – 17:00    Jalasirutus 

17:00 – 17:40   Oive Tinn “Fanerosoikumi kliima”
17:40 – 18:20   Siim Veski “Kliimadiskussioon ja taksojuht”
 
19:30 – 20:30     Õhtusöök  

21:00 – …           Õhtune kava Tõnn Paiste “Siberi reisijutud”
23:00                    Transport kultuurimajast majutuskohtadesse  

19. oktoober   
8:00 – 9:00         Ärkamine, hommikusöök

9:00                     Transport/jalutamine majutuskohtadest kultuurimajja  

9:20 – 10:00     Lauri Laanisto “Taimede funktsionaalsed tunnused kivististes, ja kuidas                                         nende abil paleoökoloogiat teha”
10:00 – 10:40   Kalle Olli “Kliimavetikad”
10:40 – 11:20   Mait Sepp “Milline on ilm 19. oktoobril 2099?”

11:20 – 11:40    K ohvipaus  

11:40 – 12:20   Tarmo Soomere “Läänemere idaranniku veetaseme paeluvad mustrid”
12:20 – 13:00   Piia Post “Õhutemperatuuri tolerants ja kliima muutlikkus”
   
13:00 – 14:00     Lõunasöök  

14:00-18:00      Ekskursioon Hiiumaal. Giidid Leho Ainsaar ja Tiit Hang.

18:00 – 19:00      Õhtusöök  

19:00 – 19:40      Tõnu Viik “Kliima teistel planeetidel”
19:40 – 20:20      Kalle Kirsimäe “Kliima piirid”

20:20 – 21:00        Kohvipaus  

21:00 – …              Õhtune kava: Enn Kaup “Eestlaste osas Antarktika teadusuuringutes”
23:00                       Transport kultuurimajast majutuskohtadesse 

20. oktoober   
8:00 – 9:00            Ärkamine ja hommikusöök, pakkimine

9:15                        Transport/jalutamine majutuskohtadest kultuurimajja  

9:40- 10:20         Enn Kaup “Antarktise eripalgelised järved äärmuslikus kliimas: seisund ja                                     muutuste perspektiiv”
10:20 – 11:00     Martin Liira “Metaani ilmingud Arktika merepõhjasetetes”

11:00 – 11:45     Valle Raidla “Kliima sõrmejäljed Eesti põhjavees”
11:45 – 12:00     Lõppsõna, pildistamine

12:00 – 13:00       Lõpulõuna  

13:45                      Hiliseim lahkumine Kärdla kultuurimaja eest
14:30 – 17:15       Praam  
~17:30                   Orienteeruv saabumine Tallinnasse  
~19:30                   Orienteeruv saabumine Tartusse