XII geoloogia sügiskool

XII geoloogia sügiskooli teemaks oli Meri. Kolme  päeva jooksul räägiti nii merepõhja kaardistamisest,  rannajoone muutumisest, Läänemere  minevikust, olevikust ja tulevikust, ihtüoloogia ja merearheoloogia ning geoloogia kokkupuutepunktidest, img_4543lõpetades ränihammastega aerjalaliste ja pantser-ränivetikate võidurelvastumisega. Juttu tuli ka president Lennart Merist.

Laupäeva sügiseselt jahedal, kuid kuival pärastlõunal käidi uudistamas vanu rannamoodustisi  Veskijärve ääres ja Perakülas ning Rannaküla rannast Neugrundi bretša-kivimeid otsimas.

Sügiskooli kava ja  ettekannete slaidid.

Siin on Eesti Geoloogi videomeenutus (filmis ja monteeris Kristiina Kebbinau).

Pilte sügiskoolist näeb siit: Liisa pildidMaile pildid, Igori pildid, Sanderi pildid.

18-varsked-purustused-kiipsaare-tuletornivahi-maja-kohalSügiskoolile eelnenud Kogumiku kaanepildi konkursil pälvis esimese koha foto pealkirjaga “Värsked purustused Kiipsaare tuletornivahi maja kohal”, mille autoriks on Kaarel Orviku. Konkursi võitja sai auhinnaks kaks teatripiletit etendusele “Laulud halli mere äärest”, mille pani välja Eesti Draamateater.

Geoloogia sügiskooli kogumiku  Schola Geologica XII digiversiooni võite sirvida siit.pross

Esinejad said tänutäheks käsitööna valminud väikesed hõbedased prossid, mille autoriks on geoloogiahuviline ehtekunstnik Marita  Lumi.

Osalejad said mälestuseks praktilise joonlaua,  mille disainis Hanna Raig ja mille joonlaudgraveerimist toetas Eesti Energia.

Sel aastal osales Geoloogia sügiskoolis  kokku 106 geoloogiahuvilist, kellest  üle kolmandiku on osalenud mitmes varasemas sügiskoolis ning  nii mõnigi vahelduva eduga  esimesest sügiskoolist alates.

XII Geoloogia sügiskooli toimumist toetasid SA Keskkonnainvesteeringute Keskus,  Eesti Loodusuurijate Selts, Eesti Energia ja Eesti Draamateater. img_2632_1

Sügiskooli kuulutuse disainis Triin Tajur

sygiskooliposter

Sügiskooli toimkond tänab kõiki toetajaid, esinejaid ja osalejaid meeldiva koostöö eest!

Kohtumiseni järgmises sügiskoolis!

 

KIK_logo_RGB